Wzgórze Salve Regina to nie tylko wspaniałe miejsce na niedzielne rodzinne spacery, ale także zakątek, w którym chętnie przebywają zakochani i... wagarowicze :)

Nabożeństwa majowe (tzw. Majówki) to już tradycja. Co roku, począwszy od 1.05.2002r., odbywają się na wzgórzu Salve Regina, tuż przy pomniku Matki Boskiej. Czasem przybywa któryś z księży z tutejszej parafii (Narodzenia N.M.P.), lecz większość Majówek jest prowadzona przez okoliczne mieszkanki.
W poprzednich latach nie było zwyczaju odprawiania nabożeństw majowych na wzgórzu. Według opowieści mojej babci były kiedyś, paręnaście lat temu, ale ja tego nie pamiętam... :)
Zdjęcia z Majówek dostępne w Galerii!


2 lipca 2006r. na szczycie kopca bp Marian Zimałek odprawił Mszę Świętą w 150. rocznicę ufundowania i postawienia figury Matki Boskiej na wzgórzu Salve Regina.
We Mszy Świętej uczestniczyli m.in. ks. Bogdan Piekut, proboszcz parafii Narodzenia NMP oraz ks. Andrzej Rusak - dyrektor Muzeum Diecezjalnego, ks. Antoni Drabowicz, ks. Grzegorz Gawęda i ks. Piotr Pietroński. Została także odśpiewana pieśń Salve Regina i Litania Loretańska. Po Mszy Świętej sandomierzanie, którzy przybyli na uroczystość, zostali zaproszeni na skromny poczęstunek, przygotowany przez okolicznych mieszkańców. (www.sandomierz.opoka.org.pl)
Fotoreportaż w Galerii!

Osobliwości Sandomierza: SALVE REGINA (artykuł Zbigniewa Puławskiego)
 

Dewastacja krzyża (25.05.2007r.)

 
Dnia 21.06.2007 przewodnicy PTTK odnowili napis "Salve Regina" (fotorelacja na sandomierskie.com)
 

Remont ulicy Salve Regina